Outfits

Engelbrektsgatan

Å vad jag älskar min H&M Studio-jacka! Från förra årets kollektion, fortfarande en favorit. Den har stora utanpåfickor, insvängd midja och är gjord i ett tunt ullmaterial. Lite kall såhär i december (men jag är fashion före function alla dagar i veckan). Med en peplumtopp under och enkla, svarta jeans till blev helheten en klassisk karinoutfit. Jag gillar ju det här med vipp..

Apropå något annat: hår! Jag har fått många fina kommentarer de senaste veckorna, tack! Ens hår är ju ett never ending project – så fort man fått till en någolunda frisyr blir man sugen på nästa. Jag har fortfarande tejpextensions från Hairtalk för att få extra volym, men min frisör har börjat sätta in fler extensions fram, i luggen, vilket jag verkligen gillar. Min lugg är nästan helt utväxt också. Då tror jag att jag är nöjd..

Jag bar jacka från H&M Studio (förra årets kollektion), topp från H&M, jeans från Gina Tricot, väska från Louis Vuitton och boots från & Other Stories. Foton av Malin Göransson. 

4 Comments

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *