Är våren här nu? Jag har vårkläder jag vill bära och nya, fantastiska skor jag vill ta fram! Strax efter Malin Göransson fotade bilden ovan, i Kungsträdgården som blommade så vackert, började det snöa! Där stod jag i bara ben.. Burr var bara förnamnet! Fick snabbt hoppa i vinterkappan. Men bilderna blev väldigt fina. Aprils bästa outfit är just denna: med bästa kjolen, nya chanelskorna och ett nyfixat hår med nya Hairtalk-extensions. Älskar!

April var en väldigt bra månad: jag spenderade en vecka i Göteborg, hade två personal shopping-uppdrag, träffade vänner jag inte sett på länge och kanske det bästa – jag fick ett roligt jobbbesked! I höst, när höstterminen börjar, blir jag ämnesansvarig för SO-ämnet på skolan jag arbetar på. Jag kommer fortsätta undervisa SO precis som vanligt, men också leda SO-lärarlaget.

Presenten för att kunna checka av denna karriärmilstolpe ser du på bilden ovan! Älskar dem verkligen. Jag tror starkt på att man ska unna sig själv och ge sig själv presenter för att fira viktiga händelser. Vill du veta exakt hur de blev mina (det var tyvärr inte “bara” att gå in och köpa dem..) har jag berättat allt i en unboxingvideo du hittar på min youtubekanal!
Bilder fotade av Malin Göransson och Josefin Strang.
14 Comments
Emmi
Åh vad kul och grattis till både Chanel-skorna och jobbet! 😀
Moa
Grattis vad kul! Jag trodde faktiskt att du kommit in forskarutb (sett att du nämnt innan att det var en dröm). Undrar vad det blir för drömköp när det händer 😉
Stilbloggen
Åhh <3 Det är också en dröm! Förhoppningsvis senare i livet.. 🙂 Tack <3
Stina
Tillykke! Det er sådan en god ide at give sig selv gaver ved milepæle, så har man både et fint minde og tingen i sig selv får større betydning 🙂
Carina
Grattis Karin! Din målmedvetenhet kommer att ta dig hur långt som helst!!!!
Kraaaaam
Stilbloggen
Tack!!! 😍💗
Annahita
WOW HURRA!!!!!!!!!!!!!!!! Fan vad grym du är!
Stilbloggen
Tack snälla 😀 Vi måste ses! Saknar dig! <3
Saffron
Åh stort grattis till jobbet!
Emma
Hur är dom i storlek? Tänkte köpa ett par begagnade från Vestaire.
Karin Lind
Normala tycker jag, jag är mellan 40-41 och köpte 40,5. De sitter tajt i början men eftersom hela skon är i läder töjer de sig lite och anpassar sig efter foten 🙂